www.sanatorna.org.ua

Меню користувача

Доброго дня, Guest

Реєстрація
Забули пароль?

Логін
Пароль
Зараз онлайн
Адмінів: (0)
Користувачів: (0)
Ботів: (1)
Гостей: (3)
Всього: (4)
Список онлайн
Google BotNews

Погода

Партнери


Google рекомендує

Шкільна газета


[ Головна | Популярні | Список ]

ШКІЛЬНА ГАЗЕТА – ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Розмістив: AdministratorПереглянуто: 12844
Категорія: Немає категоріїДата: 30.07.2009
 

Найважливіший період становлення особистості припадає на шкільні роки. Через це виняткову роль у формуванні молодої людини відіграє шкільний колектив. Саме він є основним соціальним середовищем, у якому виховуються потреби, розкриваються задатки, формуються здібності особистості.

Виховна сила шкільного колективу великою мірою залежить від того, які інтереси і духовні потреби формуються у школярів і чи гармонують вони з бажаннями, особливо підлітків і старшокласників. Щоб колектив став реальною і впливовою силою для кожного учня, треба передусім знайти таку форму, яка б найкраще об’єднувала дітей.

Самоврядування – дієвий спосіб поєднання теорії та практики у вихованні учнів, своєрідна практична частина громадянської освіти та виховання. Учні готуються до свідомої активної участі в суспільному житті, до самостійної адаптації в умовах швидких змін суспільного життя та на практиці засвоюють свої права та обов’язки. Добре організоване учнівське самоврядування стає тією силою, котра може розв’язати важливу проблему – навчити учнів приймати рішення і нести за них відповідальність. Якщо учнівське самоврядування почне реально діяти, життя всіх учасників навчального процесу стане цікавим і демократичним.

Яскравим і надзвичайно дієвим засобом учнівського  самоврядування в нашій школі є випуск учнівської газети «Шкільна служба новин».

    Існує стереотип, що школа – лише підготовка до життя. Та в нашій школі з цим не згодні. Школа – це і є саме життя, при чому, поза сумнівом, одна з найяскравіших його сторінок. Щоденно ми намагаємось заповнити простір дитини соціально корисними справами, духовним багатством і позитивними емоційними враженнями. Збір матеріалів для чергового випуску «ШСН» – це поле діяльності для тих, кому не байдуже шкільне життя, хто прагне зробити його кращим і змістовнішим. Всі, хто любить творити (писати вірші чи фельєтони), хто вміє спілкуватися, всі, хто має цікаві ідеї і пропозиції можуть знайти поле діяльності в редакції «ШСН».

На сторінках газети ми висвітлюємо події шкільного життя, результати найрізноманітніших опитувань, проводимо різні акції, конкурси, вітаємо переможців олімпіад, спортивних змагань та інших конкурсів, іменинників та ювілярів. Така діяльність сприяє згуртуванню дитячого колективу, розвитку громадської думки, процесу соціалізації учнів, ефективнішому входженню в доросле життя.

Якщо школа керується інтересами і потребами дітей, вона стає улюбленим місцем, де учні не лише вчаться, а й живуть повноцінним духовним життям. Випуск шкільної газети формує в дітях:

·       самостійність прийняття управлінського рішення;

·       відповідальність за прийняте рішення та його вплив на оточення;

·       спрямування на розкриття і реалізацію своїх потенційних можливостей;

·       відчуття взаємозв’язку Учень – Клас – Учитель.

Важливим чинником виховання є згуртованість людей у колективі на основі єдності мети, праці, діяльності. У процесі роботи над випуском чергового номера газети ми домагаємось того, щоб завдяки багатству життя колективу кожен учень переживав найвищу людську радість – творення для людей, постійне внутрішнє збагачення, радість усвідомлення того, що тебе шанують і поважають люди. Важлива умова успішного виховання полягає в тому, щоб кожного учня приваблювала робота і життя колективу, щоб колектив був сферою вияву самого себе, полем, на якому можна показати себе у всій красі і величі.

 
 

«Шкільна служба новин» - це співпраця і спосіб світосприйняття, що тримають курс на створення атмосфери успіху і дозволяють школі жити і творити в режимі самоврядування.

У кожної школи, як і у кожної людини, є своє обличчя, свій «характер». От і наша Золотоніська загальноосвітня санаторна школа-інтернат не виняток. З її стін, як правило, вилітають орлята, за яких соромно не буває.
   

  

Говорять члени творчої групи

Оксана Соломка, редактор „ШСН”, учениця 10 класу
   

На посаді головного редактора я перебуваю вже півроку. За цей час у мене з’явилось багато роботи та менше вільного часу, але  я не скаржусь, бо мені подобається те, чим я займаюсь.

  Наша газета має багато цікавих рубрик,  і в кожному новому номері всі можуть знайти для себе цікаву інформацію.

В газеті ми розповідаємо про  останні новини та події, а також створюємо  рубрики, в яких всі бажаючі можуть висловити свою думку з приводу  того  чи іншого  питання.

Мені дуже подобається працювати в шкільній газеті, а ще більше відігравати таку важливу роль у її створенні.


Лобас Валя, член творчої групи редакції «ШСН»,

президент шкільного парламенту

Моя робота дуже цікава. Я люблю писати цікаві замітки чи повідомлення, а іноді цілі статті. Вважаю себе творчою особистістю.

Мабуть, головне, що забезпечує таку злагоджену роботу в газеті – це наш колектив. У кожного є свої ідеї, а при їх обговоренні часто ми сперечаємося та завжди приходимо до спільної думки. Залюбки допомагаємо один одному. Кожен має певні обов’язки, але, якщо потрібно, всі готові прийти на допомогу. Кожен випуск газети оригінальний та цікавий. І щоб він не був гірший, ми завжди докладаємо максимум зусиль.

 

Як Президент шкільного Парламенту, я маю можливість через газету висловити свої ідеї та міркування щодо організації учнівського самоврядування, а як звичайна учениця - просто розповісти про своїх батьків, які для мене є взірцем подружньої пари чи зізнатися в «коханні» своєму улюбленому котику…

  Маша Карагодіна, член творчої групи, учениця 10 класу

   

Свіжий номер шкільної  газети… Ми з нетерпінням чекаємо  його, тому що він цікавий, ілюстрований, завжди по-своєму оригінальний, не схожий на попередній. Отже, захоплено перечитуємо від першої до останньої сторінки і знову й знову знаходимо якусь цікавинку, нову рубрику.

   «ШСН» стала найкращою подругою для старшокласників, адже на її сторінках можна зізнатися в коханні, показати перші спроби пера, порадитись і, взагалі, висловити найрізноманітніші думки: роздуми про  рідну школу, особисте життя, призначити побачення.   Також наша «ШСН» дуже уважна, вона не забуває привітати з Днем народження, відзначити  успіхи як учнів, так і педагогів чи працівників школи.

А наш постійний стимул у навчанні – акція «Отримай оцінки високого рівня – одержиш приз»!  Хоча кількість оцінок з кожним місяцем збільшується, кількість учнів, учасників цієї акції,  не зменшується.  Лінощі, грубість, нетактовна поведінка, несерйозне ставлення до шкільних обов’язків засуджується гарантованим антипризом.   «ШСН» покращує успішність учнів, поведінку, робить наше життя  цікавим і змістовним, а нас –  уважними до своїх друзів, вчителів.

    Мені дуже подобається наша газета, і я із задоволенням у ній працюю. Хочу пов’язати своє життя із філологією. Робота в шкільній газеті – хороша практика для майбутньої професії. 

Броварник Віталій,  член творчої групи, учень 10 класу.
   

Коли у вересні 2006 р. я тримав у руках перший номер газети “ШСН”, подумав: було б добре працювати в редакції.

На жаль, я не маю якихось особливих літературних здібностей. Але ж газета – це не лише написання цікавих статей. Багато у чому успіх “ШСН” залежить від комп’ютерного дизайну, набору. Для кожного, кому не байдуже шкільне життя у редакції “ШСН” знайдеться заняття. Отак і я почав займатися комп’ютерним набором статей для газети.

Коли я тримаю в руках рукопис статті когось із членів творчої групи, почуваюся щасливим і думаю: “Як добре, що я одним із перших читаю матеріал, який за кілька днів з’явиться в газеті”

Робота над “ШСН” дає мені відчуття того, що я є важливою ланкою в цікавому житті школи. Крім того я зрозумів, що я теж можу написати щось для газети. Треба тільки жити тим, про що пишеш. Сподіваюсь, скоро в “ШСН” з’явиться і моя стаття. Думаю, це буде щось про…

 

Барладян Коля, учень 11 класу

Робота в газеті для мене – це приємні години спілкування з друзями, спосіб виразити себе, своє ставлення до шкільного життя, газета “ШСН” об’єднала навколо себе творчих, ініціативних учнів. Навіть ті, хто не має якихось особливих успіхів у навчанні, можуть знайти тут для себе заняття. Дні, коли наша “ШСН” виходить у світ, вважаю святковими.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Коментарі

Логін
Коментар
Підтвердження коду безпеки
Код безпеки
Введіть код
Сторінку згенеровано за 0.042 секунд
Немає наповнення для цього блоку
Немає наповнення для цього блоку